Meillä on ollut ilo tehdä yhteistyötä mahtavien eläinharrastajien- ja ammattilaisten kanssa jo yli 15 vuoden ajan. Moni on ollut matkassamme aivan alusta saakka ja vuosien aikana on löytynyt monta uuttakin yhteistyötahoa.

Jos olet kiinnostunut tekemään kanssamme yhteistyötä, luethan jutun sponsoroinnista ensin: Sponsorointi on parhaimmillaan vuosien yhteistyötä.

Saamme valtavan määrän hakemuksia, joten mietittehän ennen hakemuksen jättämistä mikä erottaa teidät muista hakijoista?

Brändilähettiläät ja sponsorointi

Seuraa kanaviamme brändilähettiläshaun tiimoilta, sillä juuri nyt meillä ei ole haku käynnissä.

Brändilähettiläiden lisäksi meillä on muutama yksilösponsoroitava, jotka kilpailevat korkealla tasolla tai ovat muuten näkyvässä roolissa edistämässä rasvahapposanomaa maailmalle.

Mikäli haluat tuottaa UGC-sisältöä Nutrolin®-tuotteista, niin laitathan esittelysi meille info@nutrolin.fi.
Kerrothan viestissäsi mistä tuotteista olet kiinnostunut, millainen kokemus sinulla ja lemmikilläsi on Nutrolin®-tuotteista ja miten toteuttaisit sisällön.

Yhdistykset

Onko teillä mielessä isompi kokonaisuus yksittäisen tapahtuman sijaan?

Mitä pitkäaikaista voisimme saada aikaan? Lue lisää alta!

Onko teillä palkintokoroke valjuna, piristäiskö Nutrolin®-ilme? Haluatteko, että edustustiimin vaatetuksessa näkyy kotimainen huippubrändi? Palkitaanko vuoden koirat Nutrolin®-tuottein? Haluatteko jäsenille ostoedun?

Laita meille vapaamuotoinen hakemus erja@nutrolin.fi aiheella “vuosikumppanuus”.

Jos haet vuosikumppanuutta, ethän täytä samalla tapahtumahakemusta!

VUOSIKUMPPANUUS

Haetteko isompaa yhteistyötä vuoden ajaksi tai järjestättekö monia tapahtumia vuoden aikana?

Runko, josta voimme lähteä rakentamaan kumppanuutta:

  • lehtimainospaikka kaikkiin yhdistyksen lehtiin 3-4 krt/vuosi
  • Tapahtumat, joissa jaetaan Nutrolin® palkintoja, tulee käsiohjelmaan / katalogiin varata Nutrolinille mainospaikka (vähintään 1/2 sivu).
  • Vähintään yksi yhdistyksen tapahtumista nimetään Powered by Nutrolin – tapahtuman nimi, esim.: Powered by Nutrolin® – Kevään Erikoisnäyttely 2025
  • Nutrolin® toimittaa palkintoja yhdistyksen tapahtumiin vuosikumppanuuden arvon edestä, (yhdistys voi päättää tuotepalkintojen jakoperusteen. Arvo lasketaan verkkokauppahinnoista.)
  • Lisäksi voimme sisällyttää kumppanuuteen kehänauhaa, esitteitä, alennuskoodin osallistujille, kassit, beach flagin / banderollin, logo edustusjoukkueen vaatteisiin, vuoden palkittavat… Vaihtoehtoja on lukemattomia!
  • Somessa vuoden mittaan tulee nostaa yhteistyökumppania esille ja huomioida tägäysten oikeanlainen käyttö.
  • Yhdistyksen jäsenistöltä tulee toimittaa asiakaskokemuksia / muutostarinoita vuoden aikana.
  • Yhdistys ei tee yhteistyötä muiden rasvahappobrändien kanssa vuoden aikana.
  • Yhdistyksen jäsenille voidaan sopia jäsenetu Nutrolin®-tuotteisiin.

Sponsorointi on vastikkeellista – palkinnot vaihtuvat näkyvyyteen.

Vuoden 2026 tapahtumien sponsorointihaku on päättynyt.

Match Show -näyttelyt olemme rajanneet pois yhteistöistä.

TAPAHTUMAT

Tapahtumayhteistöitä varten meillä on käytössä vain hakemuslomake. Sähköpostitse tulleet hakemukset ohjaamme lomakkeelle.

Voit hakea tapahtumakumppanuutta 1-2 tapahtumaan. Näin mahdollistamme yhteistyön mahdollisimman monelle yhdistykselle.

Millaista näkyvyyttä teillä on tarjota? Voit kurkata esimerkkejä vuosikumppanuuden alta.

Huomioithan tapahtumakumppania hakiessasi, että emme lähde tukemaan tapahtumia, jolla on jo muita rasvahappobrändejä taustajoukoissa.

Kiitos mielenkiinnosta yhteistyötä kohtaan. Hakuaika vuoden 2026 tapahtumille on päättynyt.
Nutrolin_Koiramessut
agilityurheilija_Sari_Vahaniitty